Producenci
Promocje
Łańcuchy zrywkow 7mm, 2,5m, klasa 100 (45kN)
Łańcuchy zrywkow 7mm, 2,5m, klasa 100 (45kN)
103,00 zł 82,00 zł 83,74 zł 66,67 zł
szt.
Łańcuchy zrywkowy, ogniwo 8mm, 3m, klasa 80 (45kN)
Łańcuchy zrywkowy, ogniwo 8mm, 3m, klasa 80 (45kN)
155,00 zł 132,00 zł 126,02 zł 107,32 zł
szt.
Łańcuchy zrywkow 8mm, 2m, klasa 80 (45kN)
Łańcuchy zrywkow 8mm, 2m, klasa 80 (45kN)
85,00 zł 82,00 zł 69,11 zł 66,67 zł
szt.
Łańcuchy zrywkow 8mm, 2m, klasa 100 (60kN)
Łańcuchy zrywkow 8mm, 2m, klasa 100 (60kN)
113,00 zł 105,00 zł 91,87 zł 85,37 zł
szt.
Łańcuchy zrywkow 8mm, 2,5m, klasa 100 (60kN)
Łańcuchy zrywkow 8mm, 2,5m, klasa 100 (60kN)
135,00 zł 118,00 zł 109,76 zł 95,93 zł
szt.
Łańcuchy zrywkow 8mm, 3m, klasa 100 (60kN)
Łańcuchy zrywkow 8mm, 3m, klasa 100 (60kN)
154,00 zł 130,00 zł 125,20 zł 105,69 zł
szt.
Hak zrywkowy 8mm, klasa 100 (60kN)
Hak zrywkowy 8mm, klasa 100 (60kN)
27,00 zł 20,00 zł 21,95 zł 16,26 zł
szt.
Łańcuchy zrywkow 8mm, 3m, klasa 80 (45kN)
Łańcuchy zrywkow 8mm, 3m, klasa 80 (45kN)
123,00 zł 98,00 zł 100,00 zł 79,67 zł
szt.
Wciągarki łańcuchowe THIELE

Nowość od THIELE - Wciągniki i rukcugi z zabezpieczeniem przed przeciążeniem

już w naszym sklepie - zapraszamy

 wciągniki łańuchowe

Wciągarki łańcuchowe i wciągarki ręczne z zabezpieczeniem przed przeciążeniem THIELE 

Wciągarki łańcuchowe i rukcugi THIELE zostały wyposażone w system zabezpieczający przed przeciążeniem który uniemożliwia podnoszeniu cięższych ładunków niż nominalny udźwig wciągarki, a tym samym znacznie wpływa na długość pracy wciągarki i na bezpieczeństwo pracy. Dzięki zastosowaniu systemu przekładni pozwalają w prosty sposób unieść przedmioty o bardzo dużym ciężarze przy użyciu małej siły. Prosta stalowa konstrukcja pozwala na to, aby wciągarki ręczne stosować w niemal każdym przypadku, w którym potrzeba przenieść lub zabezpieczyć ładunek o wysokiej masie. Zastosowane w naszych produktach podzespoły w postaci kół zębatych zamkniętych w skrzyni oraz łożyska tłoczne gwarantują ich bardzo wysoką niezawodność oraz bezpieczeństwo użytkowników. Wciągarki łańcuchowe są wyposażone w łańcuch ocynkowany w kl80 zgodny z EN 818-7. Wszystkie wciągarki łańcuchowe oferowane posiadają kute haki obrotowe. W trakcie eksploatacji są one niemal bezobsługowe czym przewyższają o wiele bardziej zmechanizowane rozwiązania.

DANE TECHNICZNE:

 • udźwig od 500kg do 6ton
 • długość łańcucha ładunkowego wg zamówienia od 1m do 50m
 • długość łańcucha manewrowego minimum 3m do 50m

WŁAŚCIWOŚCI:

 • zabezpieczenie przed przeciążeniem
 • kute stalowe haki
 • kute zapadki haków
 • stalowa konstrukcja
 • łańcuch ocynkowany w klasie 8 THIELE zgodny z EN818-7
 • łatwy w użyciu przy niewielkim wysiłku
 • zamknięta przekładnia zębata* dotyczy tylko wciągarek łańcuchowych
 • nadaje się do mocowania ładunku zgodnie z EN12195* dotyczy tylko wciągarek ręcznych
 • automatyczny hamulec z podwójną blokadą
 • wszystkie koła zębate z łożyskami tłocznymi
 • trwała powłoka lakiernicza
 • hak dolny na łożysku kulkowym ułatwiającym obracanie ładunku
 • ocynkowany łańcuch manewrowym
 • zatwierdzony przez TUV/GS/CE
 • certyfikat testowy THIELE
 • instrukcja obsługi PL

rukcug

wciągarka łańcuchowa

Pozdrawiamy
Zespół eogniwa.pl
Pasy transportowe

mocowanie ładunku

Pasy transportowe (pasy mocujące) to jedna z najpopularniejszych metod zabezpieczania ładunku podczas przewozu. Uniwersalne właściwości pasów mocujących sprawiają, że nadają się do mocowania ładunków zarazem małych, jak i większych, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko uszkodzenia przewożonego ładunku podczas transportu. Oferowane przez nas pasy transportowe i pasy ergo z łatwością mogą być używane do zabezpieczania takich towarów jak belki drewniane, meble, mniejsze maszyny budowlane przewożone na małych naczepach, czy lawetach, jak i również do zabezpieczania ładunków ponadgabarytowych wymagających delikatnego traktowania np.: zbiorniki, śmigła wiatraków, kontenery mieszkalne, samoloty. Każdy ładunek musi być zabezpieczony. Ilość, rodzaj i długość pasów mocujących zależy od przewożonego ładunku.

Pasy mocujące dostępne w naszym sklepie są zgodne z obowiązującą normą EN 12195-2. Jakość naszych pasów transportowych, które sprzedajemy, sprawia, że stanowią one bezpieczne rozwiązanie umożliwiające zapewnienie odpowiednich warunków przewozu niemal każdego ładunku. Zarówno napinacze, jak i haki charakteryzują się podwyższoną trwałością, a same taśmy wykonane są z trwałego poliestru.

W naszym sklepie eOgniwa znajduje się kilka rodzai pasów mocujących:

 • pas transportowy z napinaczem standard – krótka wygodna w użyciu rączka Stf 300daN, do ogólnego zastosowania
 • pas transportowy z napinaczem ERGO – długa rączka Stf 550daN, umożliwia uzyskanie większej siły naciągu taśmy mocującej.

  Wszystkie rodzaje proponowanych pasów transportowych występują w różnych długości, które pozwolą dobrać produkt odpowiadający państwa potrzebom. Również istnieje możliwość wykonania nadruku (np. logo firmy) na pasach transportowych.

Pasy transportowe są lekkie i łatwe w użyciu . Sprawia to, że znakomicie nadają się do zabezpieczania delikatniejszych ładunków. Nie spowodują one uszkodzeń transportowanego towaru niezależnie od jego rodzaju.

Coraz częściej takie pasy są stosowane w innych branżach niż przewozowa. Można z powodzeniem wykorzystać je np. do mocowania banerów reklamowych czy przedmiotów w magazynach. Można więc powiedzieć, że pasy mocujące są całkiem uniwersalnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o sposoby zapewniania bezpieczeństwa i stabilności różnym produktom.

Warto również podkreślić, że nasze pasy należą do najbezpieczniejszych z dostępnych na rynku dzięki dostosowaniu ich do europejskich norm. Jednocześnie oferujemy konkurencyjną cenę za sztukę.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi pasami mocującymi. Gwarantujemy szybki termin dostawy, nawet już następnego dnia od złożenia zamówienia. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.

pas transportowy ERGO

pas transportowy

Pozdrawiamy
Zespół eogniwa.pl
przywieszka - certyfikat

Każdego dnia się rozwijamy i wprowadzamy nowe rozwiązania dla naszych klientów.

 

przywieszka - odciąg łąńcuchowy


Tym razem padło na przywieszkę do odciągu łańcuchowego. Zamiast dwóch oddzielnych zaprojektowaliśmy jedną, która łączy w sobie standardową przywieszkę i funkcję datownika tak bardzo wymaganą w trakcie kontroli w krajach UE.

Nasza nowa przywieszka, nie żadna aluminiowa lub stalowa o grubości i trwałości kartki papieru jak u niektórych, ale gruba 3mm stalowa ocynkowana przywieszka, duża, twarda i trwała. Mocowana jest na stalowej lince zaciskanej na prasie hydraulicznej (wytrzymałość linki i zacisku to ponad 300kg).

przywieszka - odciąg łąńcuchowy

Długo testowaliśmy najpierw same zawieszki, później różne systemy mocowania, a teraz możemy spokojnie się pochwalić, że osiągnęliśmy to, co zaplanowaliśmy i doszedł do tego jeszcze mały bonus. Bo w trakcie pracy nad nowymi przywieszkami udało nam się znaleźć i dopasować do naszych potrzeb maszynę do znakowania tak, aby znakowanie było głębokie, trwałe i dobrze widoczne. Więc mamy komplet, nową przywieszkę certyfikującą i nowe znakowanie, a wszystko to z myślą o ciągłym podnoszeniu jakości naszych produktów.

 przywieszka - odciąg łąńcuchowy

Pozdrawiamy
Zespół eogniwa.pl
Uwaga niebezpieczeństwo - Zrywka Drewna –

Uwaga niebezpieczeństwo - Zrywka Drewna –

 

Łańcuch zrywkowy kwadrat, klasa 100

Mimo że prace leśne i sama zrywka trwają przez cały rok to zima, a właściwie początek roku to okres wytężonej zrywki drewna dla zakładów usług leśnych.

Mamy styczeń czas podpisywania nowych umów w leśnictwie na zrywkę drewna i szykowanie sprzętu.

Czas zacząć zrywkę, my do tego okresy przygotowywaliśmy się przez cały poprzedni rok. Postawiliśmy sobie za priorytet dostarczyć naszym klientom łańcuch do zrywki drzewa najwyższej jakości.

Zaczęliśmy od testów w maszynie zmęczeniowej i zrywającej zniszczyliśmy wiele metrów łańcucha od różnych producentów i po tych wszystkich testach stanęliśmy w punkcie "0". Okazało się że prawie wszystkie łańcuchy w klasie 10 nie spełniają naszych oczekiwań. Tak na szybko łańcuchy w klasie 10 które mają równe 8mm nie miały odpowiedniej siły zrywającej zazwyczaj pękały w okolicy 100KN (powinny 120KN), a jak się jakiś trafił który wytrzymał około 120kN to był za twardy i nie miał odporności na obciążenia dynamiczne których w lesie nie brakuje.

Były gorsze lub takie same jak nasz łańcuch, a przecież szukaliśmy czegoś lepszego.

Po rozmowach z jednym z producentów postanowiliśmy spróbować zrobić łańcuch który spełni nasze i klientów oczekiwania, miał mieć wytrzymałość minimum 120kN i być odporny na obciążenia dynamiczne. Po kilku miesiącach prób dotarł do nas pierwszy "nasz" łańcuch do zrywki drewna w klasie 10. Nie mogliśmy się doczekać i od razu wrzuciliśmy go do maszyny wytrzymałościowej. Wynik trochę nas zdziwił, był bardzo dobry. Badanie wskazało 126kN, czyli nasz łańcuch ma większą wytrzymałość niż zakładaliśmy i większą niż opisuje norma. Oczywiście badanie powtórzyliśmy kilkakrotnie i wszystkie wyniki wychodziły podobnie - łańcuch pękał po przekroczeniu 125kN.

Nasz łańcuch niestety jest trochę grubszy, bo ma 8,3mm przez co jest trochę cięższy ale nie udało uzyskać się odpowiedniej zrywalności przy grubości 8mm naszym zdaniem jest to po prostu niemożliwe.

Dzisiaj mamy łańcuch który możemy polecać w 100% jesteśmy go pewni i możemy konkurować jakością z najlepszymi również z jokerm marki Pewag który też ma fi 8,4mm, a przy tym zachowaliśmy bardzo rozsądną cenę łańcucha .

Link do testu:

Test siły zrywającej - łańcuch leśny kwadrat klasa 100

 

Łańcuch zrywkowy kwadrat, klasa 100Łańcuch zrywkowy kwadrat, klasa 100

Łańcuch zrywkowy kwadrat, klasa 100

Pozdrawiamy
Zespół eogniwa.pl

 

Łańcuch ocynkowany EN 818-2

Łańcuch ocynkowany EN 818-2

 
Łańcuch ocynkowany:


 • łańcuch zgodny z EN 818-2
 • łańcuch do budowy zawiesi i odciągów łańcuchowych
 • łańcuch jest cynkowany galwanicznie, warstwa cynku to od 5 do 8 mikronów
 • powłoka jest klasyfikowana jako zabezpieczenie przed korozją zgodnie z normą DIN EN ISO 1244-T2
 • powłoka naniesiona galwanicznie pozbawiona jest nadlewów i zgrubień dzięki czemu łańcuchy są bardzo gładkie i jednolite
 • ocynkowana powłoka znacznie zmniejsza tarcie łańcucha przedłużając jego żywotność
 • cynk stanowi trwałą i twardą powłokę ochronną

odciągi łańcuchoweodciągi łańcuchowe
 
Pozdrawiamy
Zespół eogniwa.pl
Uchwyt technologiczny SRO i SROS do mocowania ładunków.

Uchwyt technologiczny SRO i SROS do mocowania ładunków.

 
Wprowadzamy do oferty kolejny uchwytu do przyspawania SRO i SROS. 

Uchwyt posiada wszystkie atesty i może być stosowany do przenoszenia, transportu oraz do mocowania ładunku na naczepach. 

Uchwyt SRO i SROS umożliwia mocowanie ładunku w zakresie obrotu 180°. 

Przy wykorzystaniu uchwytu jako punk mocujący ładunek na naczepie zdolność mocowania (LC) jest 2x większa.

Ulotka techniczna: (kliknij aby powiększyć)

 Uchwyt technologiczny SRO i SROS.
Łańcuchy zawiesinowe zgodne z normą EN818-2 o krótkich ogniwach

Łańcuchy zawiesinowe zgodne z normą EN818-2 o krótkich ogniwach. Do budowy zawiesi oraz odciągów łańcuchowych.


Zalety nowych łańcuchów:

 • Pewność - inny kolor zabezpiecza przed pomyłką z łańcuchem klasy 80.
 • Siła - zwiększony udźwig o 25% w porównaniu do łańcucha klasy 80.
 • Lekkość - przez zwiększenie udźwigu istnieje możliwość użycia mniejszego łańcucha w porównaniu do klasy 80.
 • Trwałość - lepsza odporność na ścieranie poprzez wyższą twardość.
 • Prostota - rozbudowany system akcesorii w klasie 100.
 • Identyfikowalność - odpowiednie oznakowanie łańcuchów i komponentów.
 • Jakość - łańcuchy i akcesoria pochodzą od cenionych producentów z Europy.
 • Odporność - wieloletnie doświadczenie w produkcji.Ulotka technicza: (kliknij aby powiększyć)

Łańcuch klsa 100 XL 200 i XL 400.
Udział CLEO na prezentacji pojazdów EMTECH.

Udział CLEO na prezentacji pojazdów EMTECH.

Niedaleko Wielunia w restauracji Oberża Knieja odbyła się prezentacja naczep marki Emtech. W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 osób związanych z transportem. Wśród uczestników znaleźli się przewoźnicy, a także dostawcy i partnerzy firmy Emtech.

Konferencja miała na celu prezentację produktów marki oraz zapoznanie się z procesem produkcji.

Najistotniejsze były jednak dyskusje pomiędzy przewoźnikami i dostawcami, które toczyły się podczas konferencji jak i później przy integracyjnym grillu.

Na prezentacji było również stanowisko firmy Cleo, jako partnera i dostawcy produktów do zabezpieczenia ładunku

Konsultowaliśmy możliwości mocowania ładunku pod katem norm prawnych, jak i kontroli w kraju i w Europie. Nie bez znaczenia było uznanie jakości naszych produktów i zgodności oznaczenia przez niemieckie kontrole.

Wśród poruszanych tematów dużym zainteresowaniem cieszyła się nowa usługa świadczona przez firmę Cleo tj. coroczny serwis odciągów łańcuchowych. 

Od października będziemy dysponować mobilnym serwisem i coroczne przeglądy będziemy mogli wykonywać bezpośrednio u Klienta.

mocowanie ładunku
mocowanie ładunkuDziękujemy za zainteresowanie przewoźników ofertą firmy Cleo.
Mobilny serwis zawiesi

Mobilny serwis zawiesi.

 
Łańcuchy to nasz specjalność, dlatego dbając o ich bezpieczeństwo i funkcjonalność przygotowujemy nową usługę – mobilny serwis zawiesi. 

Oczekujemy na nadejście jedynego w województwie łódzkim a czwartego w Polsce urządzenia do bezobciążeniowego badania zawiesi i odciągów łańcuchowych. 

Specjalistyczne urządzenie do kontroli jakości łańcuchów zostanie zainstalowane na samochodzie, co umożliwi wykonanie kontroli w dowolnie wyznaczonym miejscu. 

Badanie wad na powierzchni każdego ogniwa łańcucha metodą magnetyczno-proszkową zapewni bezpieczeństwo i niezawodność działania. 

Kontrola ogniw łańcucha jest zgodna z DIN 685 część 5 i UVV18.4. Jest ona ważnym krokiem w wykluczaniu wad i ograniczaniu wypadków.
mobilny serwis zawiesimobilny serwis zawiesimobilny serwis zawiesimobilny serwis zawiesi
Konferencja dla ZULI eogniwa.pl

Konferencja dla ZULI 

 

Na naszym stoisku pół tysiąca  zwiedzających mogło zapoznać się z łańcuchami i akcesoriami do zrywki drewna w klasie 80 i 100. Prezentowaliśmy również osprzęt pomocniczy taki jak zawiesia pasowe  i pasy transportowe do mocowania ładunku.

Na konferencji odbywały się również  prelekcje połączone z pokazami filmów, pokazy maszyn, nowinki techniczne i konkursy. Była oczywiście również okazja do dyskusji. Wszystko to w pięknej okolicy Pojezierza Drawskiego.

 łańcuch zrywkowyłańcuch zrywkowyłańcuch zrywkowy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl